Shopping cart

Halloween

Alege categoria care te intereseaza:

Costume Halloween Copii

  1. Costume Halloween Baieti Costum Halloween Baieti
  2. Costume Halloween Fete Costum Halloween Fete
  3. Masti Halloween pentru Copii Masti Halloween pentru Copii
  4. Accesorii Costume Halloween pentru copii Accesorii Costuma Halloween pentru Copii

Costume Halloween Adulti

  1. Costume Halloween Barbati costume-halloween-barbati
  2. Costume Halloween Femei costume-halloween-femei
  3. Costume Vrajitoare Costume Vrajitoare
  4. Costume Vampir Costume Vampir
  5. Costume Zombi costume-zombi
  6. Costume Fantoma Costume Fantoma
  7. Masti Halloween Masti Halloween
  8. Pelerine Halloween pelerine-halloween
  9. Palarii Halloween palarii-halloween
  10. Peruci Halloween peruci-halloween
  11. Ciorapi Halloween cioarapi-halloween
  12. Manusi Halloween Manusi Halloween
  13. Arme Halloween Arme-halloween
  14. Diverse Accesorii Halloween Diverse Accesorii Halloween

Machiaj Halloween

  1. Dinti si Colti Vampir dinti-colti-vampir
  2. Rani false si Cicatrici rani-false
  3. Sange Artificial sange-artificial
  4. Farduri Halloween Farduri Halloween

Decoratiuni Halloween

  1. Decoratiuni de Halloween decoratiuni-halloween
  2. Ghirlande Halloween ghirlande-halloween
  3. Lumanari Halloween halloween-lumanari
  4. Schelete Halloween schelete halloween
  5. Insecte si Reptile Halloween insecte-si-reptile
  6. Panze de paianjen Panze de paianjen

Costume Halloween, Accesorii Halloween si Decoratiuni

Daca sunteti in cautarea unui costum de Halloween care sa iasa in evidenta Carnaval24 va ofera cea mai variata gama de costume de halloween. Colectia noastra de accesorii pentru halloween va va oferi acel "ceva" pe care il cautati. De la costum de inalta calitate, peruci si palarii la cizme, masti de personaje si machiaj, toate la preturi avantajoase. Halloween este o sarbatoare de origine celtica, preluata astazi de multe popoare din lumea occidentala, ea raspandindu-se in secolul al XIX-lea prin intermediul imigrantilor irlandezi din Statele Unite ale Americii. Este sarbatorita in noaptea de 31 octombrie, desi in unele tari data sarbatorii variaza — de exemplu, in Suedia este sarbatorita in prima sambata din noiembrie. Numele provine din limba engleza, de la expresia All Hallows' Even, numele sarbatorii crestine a tuturor sfintilor, sarbatoare cu care Halloweenul a devenit asociat in tarile unde predomina crestinismul occidental — catolic si protestant, deoarece in aceste culte crestine ziua tuturor sfintilor este sarbatorita pe 1 noiembrie.

Specific pentru Halloween este dovleacul sculptat care reprezinta Lanterna lui Jack. Cu ocazia acestei sarbatori copiii se mascheaza in vrajitori, mumii sau alte personaje si colinda pe la case intreband „Trick or Treat?” (Pacaleala sau dulciuri?), ca o amenintare ca daca nu li se dau dulciuri, persoanei colindate i se va juca o farsa. In alte tari Halloween este serbat prin parade si carnavaluri.

Sursa: http://ro.wikipedia.org/wiki/Halloween